skip to Main Content

Eskiden tüm web siteleri metin ve statik HTML kullanılarak yapılırdı. Ancak bugünlerde web sitesi oluşturma konusunda büyük farklar var. Ayrıca, bugünün web siteleri önceki web sitelerinden çok daha karmaşık.

Bugünün web siteleri, hem web sitesi oluşturucularına hem de siteye gelen ziyaretçilere daha zengin ve eğlenceli bir deneyim sunma gayretinde olur. Bu, WordPress gibi açık kaynaklı projelerle düşük maliyetlerle ve daha az uğraşı ile başarılabilir. WordPress çekirdeği ve doğru tema/eklentileri ile, gelişmiş tasarım özellikleri ve işlevleri ile iyi bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

WordPress, web sitesi geliştirme için HTML kullanma gereksinimini ortadan kaldırır! Kodlama yok! HTML gerekli değil! Gerekli tema ve eklentileriniz varsa, modern web sitenizi oluşturabilirsiniz. Bu WordPress’i kullanmanın temel nedenidir ve web sitesi oluşturmak için hala HTML kullanan birinin inanmasını zorlaştırabilir. WordPress gibi CMS’lerle oluşturulan site sayıları günden güne artarken, yine de önemli miktarda aktif HTML sitesi de hala varlığını devam ettirmekte.

HTML ve CSS ile oluşturulan siteler vardır ancak bu siteler bir WordPress sitesinde bulabileceğiniz eşit sayıda fonksiyona sahip değillerdir. Bu, site geliştiricilerinin ve sahiplerinin çoğunu HTML web sitelerini WordPress sitelerine dönüştürmeye iter.

Html to WordPress

HTML’den WordPress’e Dönüşüm

Statik bir HTML sitesini bir WordPress sitesine dönüştürme, kişisel tercihe, zaman tahsisine, parasal yatırıma ve beceri seviyesine bağlıdır. Hangi seçeneğin sizin için en iyi olduğunu seçmeniz yeterlidir.

Bir HTML sitesini WordPress sitesine dönüştürmek için üç ana seçenek vardır.

Bir HTML Siteyi WordPress Sitesine Nasıl Dönüştürebilirim?

Kendiniz bir WordPress teması oluşturun

Bu, mevcut statik HTML sitenizi baz alarak bir WordPress temasının elle oluşturulmasını içeren ilk seçenektir. Ancak, bu seçenek size kod girmenizi gerektirir. Bunu yapmak için geçerli site dizinine FTP yoluyla erişmeniz ve varolan kodu başlangıç ​​noktası olarak kullanmanız gerekir. Sonra gerekli WordPress temasını oluşturmalı ve kodu WordPress kodeksinden kopyalamalısınız. HTML, CSS ve PHP hakkında önceden bir bilginiz varsa, bu sizin için kolay olabilir. Yine de WordPress evrenini keşfetmek yapacağınız işin niteliğine göre bir kaç haftanızı alabilir.

Önceden hazırlanmış bir tema kullanın

Bu seçenekte önceden kodlanmış bir tema yüklemeniz ve eski sitedeki içeriğinizi taşımanız gerekir. Bu basit ve kolay gibi görünür ve çoğu giriş seviye geliştirici en iyi seçenektir. Siteniz için zaten bir hostinginiz varsa, yalnızca premium bir tema satın almak için ödeme yapmanız gerekir. Hazır temaların satıldığı bir çok online pazar yeri mevcuttur. Fakat bu temaların nasıl kodlandığı, size ne imkanlar sağladığı ve kurulum esnasında ya da sonrasında ne tip problem çıkaracağı muammadır. Günlerinizi hatta haftalarınızı, temayı istediğiniz gibi düzenlemeye, geliştiriciden sürekli destek istemeye ayırabilirsiniz.

HTML’den WordPress’e dönüştürme hizmeti satın alın

Bu, bu belirttiğimiz üç seçeneğin nihai olanıdır ve en sorunsuzudur. Html to WordPress hizmeti sizin hiçbir şey yapmanı gerektirmez. Bu hizmetin maliyeti, bu işlem için kimi seçtiğiniz ile doğrudan ilişkilidir. Unutulmaması gerekir ki, tecrübesiz ya da umursamaz bir geliştirici, sizi önceki diğer iki seçenekten daha fazla uğraştırabilir.

Html to WordPress Fiyatları

Bir HTML Siteyi WordPress’e Dönüştürme Nedenleri

Dinamik CMS

Eski HTML siteleri statiktir ve çok sayıda sayfa ve kod satırına sahiptir. Bu sayfalar statik olduğu için oluşturulması ve bakımı zordur. Öte yandan, WordPress sitelerinin yönetimi ve güncellenmesi bir o kadar kolaydır. WordPress sitesini dinamik yapan birçok özelliği vardır.

Çalışması Kolay

WordPress’in en büyük avantajlarından biri de çalışması çok kolaydır. Bu içerik yönetim sistemi, web geliştirmeyi çok kolaya indirgeyen sayısız eklenti ve tema sunar. WordPress için sunulan temalar herhangi bir HTML’den daha iyidir, temalar ve eklentiler web sitesine iyi bir görünüş sağlar.

Benzer şekilde, bu temalar ve eklentiler web sitelerine bazı ekstra özellikler kazandırır. Statik bir HTML sitesini kodlaması çok zordur, vakit alır, ancak WordPress ile web sitesi kodlaması da kolaylaşır ve PHP ve HTML yazılacak kadar teknik bilgi gerektirmez.

SEO Dostu

WordPress ile oluşturulan web siteleri, arama motorlarını kucaklayacak şekilde oluşturulmuştur ve bu özellik siteyi SEO dostu hale getirir. WordPress, arama motorlarını sayfalarda, yayınlarda ve kategorilerde yönlendirerek sitenizin taranmasına yardımcı olur ve gerekli bilgilerin arama motorları tarafından toplanmasını sağlar.

Çok Sayıda Geliştirici

Günümüzde, web sitesi geliştiricilerinin çoğu, statik HTML kullanmak yerine WordPress kullanarak site geliştirmek isterler. Ayrıca piyasada web sitelerini geliştirmek için çok sayıda WordPress sitesi geliştiricisi bulunmaktadır.

HTML to WordPress Fiyatları

Statik bir HTML web sitesini WordPress sitesine dönüştürmek isteyen her web sitesi sahibinin ya da geliştiricinin dikkate aldığı ilk şey budur. Dönüşüm hizmetleri, tahmin ettiğinizden çok daha düşük bir ücret karşılığında satın alınabilir ve çok daha kısa sürelerde teslim edilebilir. Öyle ki alınan bu hizmet, zaman ve maliyet hesabı yapıldığında kendinizin yapmaya kalktığı hali ile çok daha ucuza gelir ve profesyoneller tarafından sorunsuz şekilde tamamlanır.

HTML’den WordPress’e Çevirme Fiyatları

HTML sitenizi bir WordPress Temasına dönüştürmek istiyorsanız (HTML to WordPress) size çok uygun fiyatlar sunuyoruz. Maksimum 72 saatte oluşturulan ve teslim edilen temalarımız, kendiniz yapmaya değmeyecek kadar hızlı ve kusursuz olmaktadır.

Basit bir maliyet hesaplaması ile, HTML’inizi WordPress’e dönüştürme işini Urban Digital’in üstlenmesi, sizin yalnızca zamandan değil paradan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Vakit kaybetmeden teklif alın.

Back To Top